Królestwo Danii graniczy od południa z Niemcami, zaś przez cieśninę Sund sąsiaduje ze Szwecją. Populacja tego kraju liczy ponad 5,5 mln mieszkańców.
keyboard_arrow_downDania jest krajem przemysłowym, w którym rolnictwo odgrywa znaczną rolę. Tereny uprawne zajmują około 30% powierzchni kraju. Uprawia się tu jęczmień, buraki cukrowe, żyto, pszenicę, ziemniaki. Duńskie rybołówstwo i przemysł rybny należą do światowej czołówki. W hodowli największe znaczenie ma bydło, trzoda chlewna i drób. Głównymi produktami przemysłu są: cement, stal, maszyny i urządzenia, środki transportu, artykuły spożywcze, chemikalia, papier i meble. Dużą rolę odgrywa budowa statków dla celów rybackich i dla transportu morskiego.
Największym wzięciem na duńskim rynku pracy cieszą się obecnie polscy rzeźnicy i spawacze. Nie brakuje też ofert dla pracowników niewykwalifikowanych: sprzątaczek, pakowaczy i roznosicieli gazet.
Przeprowadzka do Danii również wiąże się z koniecznością zameldowania. W tym celu należy zgłosić się do Urzędu Ewidencji Ludności. Tam otrzymuje się Numer Ewidencji Ludności oraz Kartę Ubezpieczenia. Jeśli nie zrobi tego pracodawca, musisz udać się do lokalnego urzędu meldunkowego. Pracując w Danii, trzeba opłacać podatek, dlatego należy zgłosić się do urzędu podatkowego SKAT. Kolejnym krokiem jest założenie konta w duńskim banku.