sentiment_dissatisfied

Brak ogłoszeń spełniających wymagania

Praca w Austrii - informacje

Informacje ogólne:

Republika Austrii to kraj sąsiadujący m.in. z Niemcami, Czechami, Szwajcarią czy Włochami. W Austrii jest ponad 8 milionów mieszkańców, z czego 98% stanowi ludność niemieckojęzyczna.

keyboard_arrow_down

Gospodarka:

Pomimo tego, iż Austria w oczach wielu ludzi uchodzi jako kraj rolniczy i cel podróży turystycznych, to jednak nie można zapominać, iż jest także ważnym ośrodkiem przemysłowym, a wiele światowych koncernów i uznanych marek na świecie ma właśnie w Austrii swoje główne siedziby.

Dla kogo praca?

Nikogo chyba nie zdziwi informacja, że w Austrii brakuje pielęgniarek. Tamtejsze szpitale podają, że chodzi o 14 rodzajów obsługi medycznej, wśród nich asystentek chirurga, pielęgniarek na oddziałach psychiatrycznych oraz pediatrycznych itp.

Płaca:

W Austrii nie ma ustawowo określonej płacy minimalnej. Limity podstawowego wynagrodzenia nie są ustanawiane w Austrii na poziomie kraju. Branżowe i zakładowe umowy zbiorowe pracy określają minimalne wynagrodzenie godzinowe brutto dla danego stanowiska w danej branży lub nawet w danym zakładzie (Wydział Konsularny Ambasady RP w Austrii). Przeciętne roczne wynagrodzenie brutto wynosi w tym kraju 24 449€, czyli ok. 2037 € miesięcznie.

O czym warto pamiętać przed wyjazdem do Austrii

Należy wyrobić w NFZ europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego /EKUZ/, ale mądrze jest też dodatkowo ubezpieczyć się prywatnie, od nieszczęśliwych wypadków. Zalecane jest otwarcie w kraju konta bankowego/walutowego ok. tygodnia przed wyjazdem, aby zdążyć odebrać kartę do bankomatu, która możemy się posługiwać za granicą. Weź ze sobą: ważny dokument tożsamości, prawo jazdy, Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Sortuj po dacie dodania arrow_drop_up arrow_drop_down
Oferty
add_circle_outline Dodaj ogłoszenie